Statul român îți dă până la 27.000 de lei dacă te angajezi
Tinerii cu vârste între 16 și 30 de ani care intră în câmpul muncii pot primi până la 27.000 de lei de la stat, pe lângă salariu, în primii doi ani de activitate. Programul este derulat prin Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă și presupune acordarea unei prime de stabilitate, menită să îi ajute pe tineri să își construiască un început mai sigur în muncă. Concret, după angajare, [...]

